Przejdź do treści
Powiększ tekst: A A A wersja dla niedowidzącychBudziszów Wielki ma nowa drogę

 

 

23 czerwca 2017 r. uroczyście otwarto drogę gminną relacji Budziszów Wielki - Rąbienice.

W uroczystości, obok Wójt Gminy Elżbiety Jedleckiej, samorządowców oraz mieszkańców Budziszowa Wielkiego i Rąbienic uczestniczyli również: Paweł Czyszczoń Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Arkadiusz Baranowski Wicestarosta Powiatu Jaworskiego, przedstawiciele Wykonawcy – Berger Bau Polska, Komendant Policji w Jaworze oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej. Droga została poświęcona przez ks. Krzysztofa Zambronia – proboszcza Parafii Kosiska.

Zadanie pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 107379 D relacji Budziszów Wielki - Rąbienice” zrealizowano w ramach „Wsparcia inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycję w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przedmiotem inwestycji  było  wykonanie kompleksowej przebudowy drogi gminnej na odcinku prawie 1800 m poprzez wykonanie nowej nawierzchni jezdni bitumicznej o zmiennej szerokości od 5 do 5,50 m na uprzednio wykonanych nowych wzmocnionych warstwach podbudowy. W obszarze zabudowanym od drogi wojewódzkiej nr 345 w kierunku osiedla mieszkaniowego został wybudowany chodnik z betonowej kostki brukowej odsunięty od jezdni w celu odseparowanie ruchu pieszego i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Zadanie przewidywało także wykonanie instalacji oznakowania pionowego i poziomego oraz uregulowanie odwodnienia poprzez budowę przepustów i odtworzenie otwartych systemów melioracyjnych. Dodatkowo przy nowym chodniku zainstalowano nowe oświetlenie uliczne. Cały odcinek drogi uzyskał normatywne szerokości co wpłynie niewątpliwie na wzrost atrakcyjności obszarów przyległych w szczególności terenu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sąsiadującej z drogą. Wartość inwestycji to nieco ponad 1,5 mln zł, z czego zakładane dofinansowanie wynosi prawie milion zł.

Oddana do użytku droga jest największym i najdroższym zadaniem w branży drogowej, jakie gmina Wądroże Wielkie realizowała. Dzięki realizacji inwestycji osiągnięto zamierzony cel. Poprzez podniesienie parametrów użytkowych drogi nastąpiła poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i połączeń drogowych istotnych dla sprawnej realizacji zadań  w obszarze bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa. Powstała przejezdna alternatywna droga, o którą od dawna zabiegali mieszkańcy sąsiadujących ze sobą Rąbienic, Budziszowa Wielkiego oraz Gądkowa. Przebudowana droga pozwoliła w kolejnym miejscu połączyć ze sobą podzielony autostradą A4 obszar Gminy - informowała Wójt Gminy Elżbieta Jedlecka.

W sierpniu ubiegłego roku Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął Uchwałę w sprawie przyjęcia listy dofinansowanych operacji typu "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych". Nasz wniosek znalazł się na wysokim 10 miejscu listy rankingowej spośród 183 pozycji na liście. Przebudowa współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej, dzięki czemu jak podkreślali mieszkańcy, jakość drogi jest europejska. Stąd też jej nowa nazwa „Europejka”. Słowa uznania Wójt Gminy Elżbieta Jedlecka  skierowała do  mieszkańców Rębienic i Budziszowa Wielkiego za pomoc i ogromne zaangażowanie w organizacji wydarzenia.

”Mieszkańcy tych wsi już nie raz pokazali się z jak najlepszej strony, jeśli chodzi o prace na rzecz swoich miejscowości, udowodnili, że można zawsze na nich liczyć. Mają wiele cennych pomysłów i umieją je przeistoczyć w czyny, czego efektem jest zaangażowanie w dzisiejszą uroczystość”- mówiła Wójt Gminy. 

Film z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=CWfqWMLosr0

  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 1
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 2
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 3
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 4
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 5
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 6
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 7
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 8
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 9
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 10
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 11
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 12
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 13
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 14
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 15
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 16
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 17
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 18
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 19
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 20
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 21
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 22
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 23
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 24
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 25
  Budziszów Wielki ma nowa drogę  - 26


  Prezentacja filmowa Gminy Wądroże Wielkie

  Oferta investycyjna


  ilość odwiedzin: 3718134, dzisiaj: 369

  Urząd Gminy Wądroże Wielkie

  Wądroże Wielkie 64
  59-430 Wądroże Wielkie

  tel.: +48 (76) 887 43 23
  fax: +48 (76) 887 43 25

  e-mail: urzad@wadrozewielkie.pl

  Urząd Gminy czynny jest
  poniedziałek 07:00-17:00
  wtorek - piątek 07:30-15:00

  NIP Urząd Gminy Wądroże Wielkie:  695-10-01-309
  REGON Urząd Gminy Wądroże Wielkie: 000548436

  NIP Gminy Wądroże Wielkie:  695-14-00-825
  REGON Gminy Wądroże Wielkie:  390647430

  Numery rachunku bankowego
  Bank Spółdzielczy w Jaworze

  83 8647 1020 0215 0840 2000 0001  
  Projekt dofinansowany ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.